Jak przebiega lot w dobie pandemii COVID-19?

17 września 2020

Wielu moich klientów pyta mnie jak teraz, w dobie pandemii spowodowanej COVID-19 i wielu obostrzeń wygląda podróż samolotem. W ostatnim czasie – wybrałam się w podróż KLM z Warszawy do Amsterdamu.
Odprawa na lotnisku F.Chopina
Przed wejściem na lotnisko wymagana jest maseczka. Aktualnie nie musi to być w Polsce ani w Holandii jakaś specjalna maseczka, może być też ta wielokrotnego użytku, ale tu uwaga, na przykład na lotniskach w Rzymie wymagane są certyfikowane maseczki chirurgiczne lub te z filtrami. W maseczce bawełnianej nie zostaniecie wpuszczeni na teren terminala. Zawsze więc warto to sprawdzić. Najlepszym źródłem będą moim skromnym zdaniem strony lotnisk. Po wejściu na teren terminala każda osoba ma mierzoną temperaturę oraz musi pokazać kartę pokładową,albo wydruk biletowy lub mieć w telefonie dokument uprawniający do podróży. Uczulam Was na to, bo wcześniej można było stawić się na lotnisko tylko z dowodem osobistym lub paszportem. Dalsza droga w zasadzie jest taka jaka była, czyli, albo odbieracie Boarding Pass, albo macie go już przygotowanego, przechodzicie przez kontrole bezpieczeństwa i następnie do samolotu.
Lot 
W samolotach obowiązuje nakaz noszenia maseczki, jednak w moim locie jak przystało na KLM serwowany był catering i napoje, zarówno te alkoholowe jak i bez alkoholowe, zatem podczas jedzenia – oczywiście maseczkę zdejmujecie. Po samolocie poruszacie się jednak w maseczce.
Po przylocie
Maseczka wymagana jest na lotnisku w Amsterdamie, chociaż Holendrzy aktualnie nie mają nakazu noszenia maseczek w sklepach itp. Także zaraz po wyjściu z terminala można ją zdjąć.

Mam nadzieję, że mój opis uznacie za użyteczny i praktyczny i znów zagościcie na pokładach samolotów 🙂 Ja kocham latać, marzę by ten koszmar się wkrótce skończył 🙂

Słowa kluczowe: , , , , , ,

Jeżeli wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych ofertach i promocjach drogą elektroniczną, podaj poniżej Nam swój adres e-mail.